Legia akademickaErasmusFA projektBaner FEbiblioteka

4. edycja Biegu Po Oddech

1 września 2019 r. odbyła się w Zakopanem 4. edycja Biegu Po Oddech. Impreza jest organizowana cyklicznie przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. Celem organizatorów było pozyskanie środków na zakup leków i sprzętu rehabilitacyjnego niezbędnych osobom chorym oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat mukowiscydozy.

Podczas  Biegu brało udział ponad 750 biegaczy z całej Polski, którym los chorych na mukowiscydozę nie jest obojętny i chcą  pokazać chorym, często swoim dzieciom, przyjaciołom, pacjentom, jak również całemu społeczeństwu, że są z nimi. Uczestników biegu wspierała mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk – ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą i honorowa patronka Biegu po Oddech, która już po raz kolejny stanęła na starcie.

Pięciokilometrowa trasa biegu wiodąca ulicami Zakopanego została wyznaczona z zachowaniem reguł ujętych w przepisach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Organizatorzy zapewnili elektroniczny pomiar czasu i profesjonalną obsługę zawodów, a także – podobnie jak we wcześniejszych edycjach – wiele dodatkowych atrakcji.

Patronat Honorowy nad 4 Biegiem po Oddech objęli:

Łukasz Szumowski  – Minister Zdrowia,
Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego,
Piotr Bąk – Starosta Tatrzański,
Leszek Dorula – Burmistrz Miasta Zakopane,
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,
Justyna Kowalczyk – polska biegaczka narciarska oraz Ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

Do grona Partnerów imprezy od początku należy PPWSZ w Nowym Targu. Również w tym  roku, wykładowcy oraz studenci z kierunku fizjoterapia, służyli swoją fachową wiedzą oraz praktycznymi umiejętnościami, zabezpieczając od strony fizjoterapeutycznej imprezę.

Oprac. INoZ