Legia akademickaFA projektBaner FEbiblioteka

4 - letni tok studiów

Kierunek Architektura gwarantuje studentom uzyskanie gruntownej i wszechstronnej wiedzy z zakresu historii i teorii architektury, urbanistyki, sztuk pięknych, budownictwa oraz projektowania architektonicznego i urbanistycznego. Student w trakcie trwania studiów poznaje przepisy techniczno-budowlane, a także metody organizacji i przebiegu procesu inwestycyjnego i projektowego w Polsce oraz innych państwach Unii Europejskiej.

Absolwent kierunku Architektura po ukończeniu 4-letnich studiów inżynierskich otrzymuje tytuł zawodowy inżyniera architekta.

Miejscem pracy absolwenta kierunku Architektura mogą być biura projektowe, jednostki planowania przestrzennego, firmy developersko-menadżerskie, budowlane przedsiębiorstwa wykonawcze, wydziały urbanistyki, architektury i nadzoru trudniące się planowaniem przestrzennym, programowaniem, projektowaniem i realizacją inwestycji budowlanych.

WYBRANE PRZEDMIOTY WYKŁADANE W 4-LETNIM TOKU STUDIÓW:

• agroturystyka
  • architektura  regionalna Podtatrza
  • architektura ziem górskich
  • fizyka budowli
  • historia architektury i urbanistyki
  • konstrukcje budowlane
  • modernizacja i konserwacja
  • rysunek i techniki warsztatowe
  • studia i plany zagospodarowania przestrzennego
  • sztuki plastyczne

KSZTAŁCENIE

Studia  I stopnia (inżynierskie), trwające 8 semestrów (4 lata), prowadzone są w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym (zaocznym).

MOŻLIWOŚCI  ABSOLWENTA   PPWSZ

Absolwent kierunku Architektura posiada wystarczające kwalifikacje, aby z sukcesami pracować w:

• biurach projektowych,
  • firmach developersko-menadżerskich,
  • firmach budowlanych,
  • jednostkach planowania przestrzennego,
  • przedsiębiorstwach wykonawczych,
  • wydziałach urbanistyki, architektury i nadzoru trudniących się planowaniem przestrzennym, programowaniem, projektowaniem i realizacją inwestycji budowlanych.

DALSZE  KSZTAŁCENIE

Absolwent posiada możliwość dalszego rozwoju na studiach uzupełniających drugiego stopnia (magisterskich).