Legia akademickaErasmusFA projektBaner FEbiblioteka
Koło Naukowe "MODULOR"

Edukacja i integracja- Budma - 2013 r.

Wyjazd na targi budowlane do Poznania, był dla nas świetną okazją do poszerzenia swojej wiedzy na tematy powiązane z architekturą, oraz świetną okazją do integracji, pomiędzy studentami koła „Modulor”. Podczas edukacyjnej części wyjazdu, uczęszczaliśmy na wykłady z interesujących nas tematów np. wykład o konstrukcji budynków wykonanych całkowicie ze szkła -prowadzony przez projektanta firmy SAINT-GOBAIN, oraz wystąpienie gościa specjalnego: prof. Renatto Rizziego, na temat jego projektu teatru Szekspirowskiego w Gdańsku.

Mieliśmy okazję poznać firmy specjalizujące się w przeróżnych dziedzinach budownictwa, od tworzenia skomplikowanych konstrukcji stalowych, przez wykonywanie skomplikowanych elementów stolarki okiennej i drzwiowej, po grawerowanie i wycinanie szkła. Nasze zajęcia w ramach targów obejmowały między innymi układanie blachy tytanowo-cynkowej, W trakcie naszej wyprawy, każdy uczestnik mógł przetestować doświadczalnie niektóre materiały budowlane,  osobiście przetestowałem kamery termowizyjne i jakość gładzi szpachlowej.

Po zakończeniu dni targowych, następował czas integracji, który spędziliśmy na zwiedzaniu miasta, szczególnie dobre wrażenie zrobił na nas odrestaurowany budynek Starego Browaru, zaadaptowany na galerię handlową z usługami, oraz rynek.

Wyjazd oprócz wiedzy, dał nam również dziesiątki kilogramów: ulotek, katalogów, darmowych czasopism i bibliotek CAD.

Nauczyłem się  na „Budmie” wielu ciekawych rzeczy i poznałem wielu ciekawych ludzi, zarówno studentów z którymi mijaliśmy się do tej pory na korytarzu nie mając pojęcia, że studiujemy ten sam kierunek, jak i pracujących w zawodzie architektów, inżynierów budownictwa, wykonawców i właścicieli firm. Wyjazd oceniam bardzo pozytywnie, zarówno pod względem wartości naukowej jak i integracyjnej.

Studentom chętnym do poszerzenia horyzontów, polecam wyjazd w przyszłych latach, a osoby które nie zdążą jako studenci PPWSZ  niech odwiedzą targi na własną rękę.

Autor: Maciej Pitek

Zdjęcia: Aneta Sulka, Elżbieta Napora