Legia akademickaErasmusFA projektBaner FEbiblioteka
Koło Naukowe "MODULOR"

Budma - Poznań - 2017 r. luty

W dniach 7-10 lutego Studenckie Koło Naukowe “MODULOR”, miało okazję wziąć udział w corocznych Międzynarodowych Targach Budowlanych “BUDMA” 2017 odbywających się w Poznaniu.

Pod okiem opiekunów, pani mgr Sylwii Bobak i pana mgr inż. Grzegorza Kamieniarczyka, znakomicie się bawiliśmy podczas czynnego uczestnictwa w Targach. Studenci mieli okazję zapoznać się z nowościami technologicznymi w branży budowlanej, co jest niezwykle ważne w zawodzie architekta. Mogli też zasięgnąć wiedzy ekspertów i producentów, którzy promowali najlepsze marki materiałów do wznoszenia i wykończeń budynków. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska dotyczące budownictwa energooszczędnego.

9 lutego, podczas trwania Targów, odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu, pt “Orgia barw w przestrzeni”. Główna nagroda - wyboru publiczności, powędrowała do naszego kolegi, studenta IV roku, Michała Ptaka, któremu serdecznie gratulujemy.

Ostatni dzień pobytu w Poznaniu przeznaczony był na zwiedzanie, poznawanie architektury starych, efektownie i bogato zdobionych kamienic oraz obiektów użyteczności publicznej. Odkryliśmy także “nowocześniejszą” część Poznania - okazałe budynki biurowców i galerii, które wprawiły wszystkich w zachwyt, zarówno pod względem wykończeń elewacji, jak i wyposażenia wnętrz.

Na sam koniec, wrażeń dostarczyła nam wizyta w poznańskiej palmiarnii, największej w Polsce ekspozycji egzotycznych roślin i ryb.
Wyjazd zakończył się owocną integracją, co zaprocentuje w późniejszej współpracy przy tworzeniu wielu imponujących projektów.

Tekst: Klaudia Ścianek

Zdjęcia: Klaudia Ścianek, Bartłomiej Kordeczka, Paweł Tomera

Galeria zdjęć: