ErasmusLegia akademickaFA projektBaner FEbiblioteka
Pielęgniarstwo I Stopnia
Szybki kontakt

Sekretariat
Instytutu Nauk o Zdrowiu
kierunek Pielęgniarstwo

telefon: 18 26 10 726
ip@ppuz.edu.pl
Dział Obsługi Studenta
telefon:18 26 10 733
dos@ppuz.edu.pl

„ I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIA! ZOSTAŃ POTENCJALNYM DAWCĄ KOMÓREK MACIERZYSTYCH ".

W naszej uczelni dnia 20 listopada 2014 roku odbyła się wcześniej zapowiadana prelekcja                „ I Ty możesz uratować komuś życie! Zostań potencjalnym Dawcą komórek macierzystych”, która organizowana była przez Instytut Pielęgniarstwa we współpracy z fundacja DKMS.

Celem prelekcji było wyjaśnienie wszystkim obecnym na auli studentom, ale i także uczniom szkół ponadgimnazjalnych na czym polega zostanie potencjalnym dawcą komórek macierzystych, szpiku kostnego, wyjaśnieniu procedur związanych z formą zakwalifikowania się jako dawca. Tak, by już 26 i 27 listopada można było podjąć świadomą decyzję                           i zarejestrować się w bazie fundacji DKMS, która liczy już 585 000 dawców.

Podczas wydarzenia gościliśmy również Przemysława Palucha, dawcę, który 4 lata temu został wytypowany przez fundację DKMS i uratował życie 15 letniemu wówczas Krzysztofowi. Dla chłopca jedyna szansą na wyleczenie były komórki macierzyste potencjalnego dawcy. Jak twierdzi Pan Przemek było to dla niego wielkie przeżycie, ale                    i ogromna satysfakcja. Potwierdził na własnym przykładzie, że oddanie komórek macierzystych nie jest procedurą inwazyjną, zagrażającą życiu dawcy.

Ty również możesz komuś uratować życie! Jeżeli chcesz podjąć taką decyzję, by zarejestrować się w bazie dawców wystarczy, że przyjdziesz 26 lub 27 listopada w godzinach 11.00-18.00 do Centrum Dydaktyczno-Bibliotecznego tam będą na Ciebie czekać wolontariusze, którzy pomogą Ci przejść przez całą procedurę, wyjaśnią wszelkie nurtujące Cię pytania.

Zapraszamy Instytut Pielęgniarstwa i Fundacja DKMS.

Galeria zdjęć: