Warsztaty dziennikarskieLegia akademickaFA projektBaner FEbiblioteka

Drzwi szeroko otwarte

Kto znał wysokość Rysów, płynął kajakiem przez uczelnię. Kto nie bał się krwi, zakładał pacjentowi wenflon. Kto chciał zajrzeć pod skorupę ziemską, dostał odpowiednie narzędzia by zbadać właściwości gleby i gruntów. Dziś podczas drzwi otwartych Podhalańska Uczelnia kusiła maturzystów możliwościami jakie daje przyszłym studentom.

Spotkanie z licealistami rozpoczął  wykład dr hab. Magdaleny Sadlik, dyr. Instytutu Humanistycznego, o życiu i twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Postać słynnego malarza i dramaturga została wybrana z myślą o przyszłym egzaminie dojrzałości. Twórczość Wyspiańskiego była bowiem inspiracją dla wielu innych artystów i literatów.

Po wykładzie licealiści mogli zwiedzić uczelnię oraz spotkać się z wykładowcami i studentami, którzy specjalnie dla nich przygotowali stoiska z prezentacjami kierunków. Były także zaskakujące momenty. Goście mogli podziwiać występ uczelnianego zespołu Młode Podhale, popis swoich umiejętności wokalnych dali także studenci Turystyki i Rekreacji. Pieśń o Marynie,   która jak sarna chciała biegać po górach, podbiła serca przyszłych studentów. Jasiek Szałwia z Zespołu Szkół Rolniczych wyznał: „Na uczelni podoba mi się zaawansowanie techniczne, różnorodność kierunków i poczucie humoru studentów. Myślę, że spokojnie mógłbym tu studiować. Jestem z Nowego Targu, tak że obiadki domowe zostaną, a Uczelnia będzie tuż pod domem. To dobre rozwiązanie.  Myślałem o filologii angielskiej, w tym najbardziej się widzę, aczkolwiek zaskoczyła mnie  wielka różnorodność proponowanych przez Uczelnię kierunków  i różne pola manewru, różne drogi, tak że naprawdę są tutaj ciekawe opcje.”

Sporym zainteresowaniem cieszyło się pielęgniarstwo, kosmetologia,  inżynieria środowiska oraz rzecz jasna, najgłośniejsza podczas dni otwartych turystyka i rekreacja. Oblężone było także stanowisko studentów fizjoterapii, zwłaszcza że od nowego roku akademickiego będzie możliwość zdobycia na tym kierunku również tytułu magistra.

„Licealiści pytali o to, czy trudno dostać się na naszą Uczelnię i  jakie są perspektywy rozwoju” mówili studenci, podkreślając, że maturzystów szczególnie interesowała szeroka gama praktyk oferowanych przez PPWSZ. Młodzi ludzie wiedzą bowiem, że sama wiedza teoretyczna w dzisiejszych czasach już nie wystarczy.

Drzwi w Podhalańskiej Uczelni nie zamknęły się wraz z wyjściem naszych gości. Przypominamy, że dla każdego są szeroko otwarte. Wystarczy zadzwonić do działu promocji i umówić się na indywidualne zwiedzanie uczelni.

Galeria zdjęć: