Legia akademickaErasmusFA projektBaner FEbiblioteka

Dyplom uznania od Ministerstwa Obrony Narodowej dla Podhalańskiej Uczelni

Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu została wyróżniona dyplomem uznania za uczestnictwo w drugiej edycji programu ochotniczego przeszkolenia wojskowego studentów „Legia Akademicka”. Program organizowany jest przez Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Uroczyste wręczenie wyróżnienia miało miejsce 28 października 2019 r. w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie w trakcie narady szkoleniowo-metodycznej dla koordynatorów oraz nauczycieli akademickich z uczelni, odpowiedzialnych za realizację części teoretycznej programu ochotniczego przeszkolenia wojskowego studentów „Legia Akademicka”. W imieniu PPUZ w Nowym Targu dyplom odebrał Kanclerz Janusz Kurzyna.

Głównym celem odbywającej się w Warszawie narady było wypracowanie rozwiązań funkcjonalnych i organizacyjnych zapewniających sprawną oraz efektywną realizację programu Legia Akademicka, a także skutecznej realizacji szkolenia teoretycznego studentów, przygotowującego ich do udziału w części praktycznej.

Oprac.: DPiW