Legia akademickaFA projektBaner FEbiblioteka

telefon:18 26 10 733
dos@ppuz.edu.pl

DZIEŃ OTWARY NA UCZELNI W DNIU 22.02.2017R

Dnia 22 lutego 2017 r. w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu odbył się dzień otwarty. Kierunek Pielęgniarstwo reprezentowali studenci (Agnieszka Słowakiewicz, Karolina Chowaniec,Magdalena Śmieszek,Teresa Łuszczek,Łukasz Zieliński, Mateusz Rabiański, Maria Szczęch, Paulina Kozak) z III roku studiów stacjonarnych I stopnia. Opiekę nad studentami pełniła Pani dr Wioletta Ławska oraz Koordynator Kierunku mgr Maria Półtorak.Na stanowisku studenci prezentowali zabiegi pielęgniarskie, zachęcali maturzystów do obejrzenia pracowni umiejętności pielęgniarskich oraz skorzystania z możliwości osłuchania pacjenta, założenia wenflonu, opatrywania ran jak również zmierzenia pomiaru ciśnienia tętniczego krwi. Wykład dla jeden z zaproszonych grup wygłosiła mgr Magdalena Nieckula pt: Prawidłowa dieta / wykład + zajęcia praktyczne - obliczanie BMI.