Legia akademickaErasmusFA projektBaner FEbiblioteka
Filologia Angielska I stopnia
Szybki kontakt

Sekretariat Kierunku
Filologia Angielska

telefon: 26 10 717
ih@ppuz.edu.pl
Dział Obsługi Studenta
telefon:18 26 10 731
dos@ppuz.edu.pl

I Konfrontacje Artystyczne 22.04.2016 r.

W związku z obchodami 400 rocznicy śmierci Williama Szekspira, w dniu 22.04.2016, w Auli Centrum Dydaktyczno – Bibliotecznego Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, odbyły się
I Konfrontacje Artystyczne, podczas których studenci różnych kierunków zaprezentowali swoje talenty teatralne, muzyczne i wokalne. W przerwie między występami można było podziwiać wystawę prac studentów architektury pt. „Tysiącem barw…”, a także wziąć udział w zajęciach warsztatowych ze studentami Kosmetologii, Architektury, Ratownictwa Medycznego, Fizjoterapii i Filologii Angielskiej. Konfrontacje zaszczycili obecnością przedstawiciele władz Uczelni, z Jego Magnificencją Rektorem dr. hab. n. med. Iwonem Grysem, prof. nadzw. Imprezę poprowadził wyjątkowy i nieco ekscentryczny pirat Jack Sparrow, w którego postać wcielił się Konrad Karkula- student II roku Filologii Angielskiej.

W części teatralnej wszyscy zebrani, w tym studenci i uczniowie klas licealnych mogli zobaczyć na scenie następujące przestawienia:

 „Romeo i Julia” –  liceum im. Nowodworskiego w Krakowie

 „Don Juan” – studenci I roku Filologii Angielskiej 

 „Perypetie szpitalne” – studenci Pielęgniarstwa

 Skecz  pt. „Kobiety” – studenci Filologii Polskiej, Pielęgniarstwa i Architektury

„Z nią źle, bez niej gorzej” - studenci II roku Filologii Angielskiej

wraz z mgr. Michaelem Pacholką

„Taniec Hobbita” – studenci I roku Filologii Angielskiej

Drugą część Konfrontacji Artystycznych zadedykowano muzyce i śpiewowi, a na scenie swoje talenty zaprezentowały nt. osoby:

Jarosław Kozioł gitara – J. Kaczmarski „Mury”  Architektura II rok 

Paweł Huzior pianino - Architektura II rok

Paulina Ostafin  śpiew – Renata Przemyk „Babę zesłał Bóg” I rok

Klaudia Ścianek  śpiew – Amy McDonald “This is the life” I rok

Kamil Bukowski skrzypce -  „Kilka melodii z Podhala”- Architektura I rok

Anna Trebunia skrzypce – B. Bartok „Tańce rumuńskie”- Architektura I rok 

W kategorii teatralnej jury, w którego skład wchodzili szacowni studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przyznało „Nagrodę Jury” przedstawieniu
pt. „Romeo i Julia” oraz „Z nią źle, bez niej gorzej”, natomiast „Nagrodę Publiczności” otrzymało przedstawienie pt. „Don Juan”. W kategorii muzycznej jednomyślnie zwyciężyła Klaudia Ścianek z piosenką „This is the life” Amy McDonald.

Jak przyznała pani dr Ewa Panecka-  Koordynator Kierunku Filologii Angielskiej i wykładowca, I Konfrontacje Artystyczne PPWSZ były świetną okazją do poznania studentów z całkiem innej strony, nie tylko poprzez pryzmat ich ocen i testów, ale także ich umiejętności, talentów, poczucia humoru i artyzmu.

Konfrontacje Artystyczne mają stać się jednym z cyklicznych wydarzeń uczelni, w których udział będą mogli wziąć wszyscy studenci i wykładowcy PPWSZ wraz z gośćmi, a na widowni zasiądą mieszkańcy całego Podhala i okolic.  

Organizatorami tego wydarzenia było Naukowe Koło Języka Angielskiego pod opieką pani mgr Sabiny Pilch oraz studenci Filologii Angielskiej.

http://goral.info.pl/aktualnosci/szkola-i-edukacja/item/2860-i-konfrontacje-artystyczne-na-nowotarskiej-uczelni

 Plakat

Program

Oprac. Daria Dużyńska

Zdj. INHSiT

Galeria zdjęć: