Legia akademickaErasmusFA projektBaner FEbiblioteka
Filologia Angielska I stopnia
Szybki kontakt

Sekretariat Kierunku
Filologia Angielska

telefon: 26 10 717
ih@ppuz.edu.pl
Dział Obsługi Studenta
telefon:18 26 10 731
dos@ppuz.edu.pl

II Konfrontacje Artystyczne zakończone! 26.05.2017 r.

Po raz drugi aula PPWSZ gościła Konfrontacje Artystyczne zorganizowane przez Koło Naukowe Języka Angielskiego. Choć w tym roku program był skromny dobrej zabawy nie zabrakło, a publiczność bawiła się świetnie. Prezenterem był, jak zwykle niezawodny Konrad Karkula, który konferansjerkę ma we krwi.
W atmosferę zabawy wprowadził nas skecz z mocnym gitarowym brzmieniem w wykonaniu studentów I i II roku filologii angielskiej. Następnie przyszedł czas na hit telewizyjny "Twoja twarz brzmi znajomo". Zabawę rozkręcił Zenek "Konrad Karkula" Martyniuk ze swoim przebojem "Przez twe oczy zielone", fenomenalne wystąpienie Joanny Ciszek w roli Maryli Rodowicz i piosenka "Niech żyje bal" pokazało, że niektóre piosenki są ponadczasowe. Widownię na kolana rzuciła Klaudia Hadwiczak i jej interpretacja "Somone Like You" Adele, natomiast w nastrojową podróż zabrał nas Maciej Szwczyk vel Ed Sheeran z utworem "Shape of You". Na zakończenie wybrzmiało nostalgiczne i nieśmiertelne "Dancing Queen" Abby w wykonaniu ....
Część drugą konfrontacji rozpoczęły studentki filologii angielskiej z oryginalnym programem "Góralski English" wykonując przyśpiewki góralskie - po angielsku. W dalszej części scena należała do studentów kierunku architektura. Artur Marusarz-Koterba wykonał dwie piosenki Eda Sheerana ("One", "Supermarket Flowers"), natomiast Daria Dużyńska zaśpiewała własny utwór. W świat instrumentów smyczkowych wprowadził nas Kamil Bukowski. Wokalno-instrumentalny występ .... spotkał się z dużym uznaniem publiczności i zakończył część artystyczną II Konfrontacji Artystycznych.
Choć wydarzenie to miało być zabawą, nie zapomniano również o niedawnych tragicznych wypadkach, minutą ciszy uczczono ofiary zamachu terrorystycznego w Manchesterze, dla nich zadedykowano utwór "We are the World" wykonany na zakończenie wspólnie z publicznością.
Choć widownia nie była liczna II Konfrontacje Artystyczne były udane, a wszyscy bawili się znakomicie, na następną edycję zapraszamy za rok.

 

oprac INHSiT

zdj. Marta Mantya

 

Galeria zdjęć: