Legia akademickaErasmusFA projektBaner FEbiblioteka
Filologia Angielska I stopnia
Szybki kontakt

Sekretariat Kierunku
Filologia Angielska

telefon: 26 10 717
ih@ppuz.edu.pl
Dział Obsługi Studenta
telefon:18 26 10 731
dos@ppuz.edu.pl

III Konfrontacje artystyczne - juwenalia czas zacząć! 24.05.2018 r.

Konfrontacje Artystyczne 24.05.2018

Już od czwartkowych godzin porannych, można było zaobserwować studentów PPWSZ przygotowujących wystawę malarstwa, zdjęć, poezji oraz występy uświetniające tegoroczne Konfrontacje Artystyczne. Impreza stanowiła jednocześnie inaugurację dni studenckich – Juwenaliów, które będą miały ciąg dalszy 7 i 8 czerwca.

O godz. 11:00 Jego Magnificencja rektor PPWSZ – ks. prof. dr hab. Stanisław Gulak przywitał oficjalnie zebranych w Auli PPWSZ studentów, pracowników i wykładowców PPWSZ. Nie zabrakło podziękowań dla Pani Koordynator kierunku filologia angielska, dr Ewy Paneckiej, oraz Samorządu Studenckiego, za zorganizowanie tak ważnego dla społeczności studenckiej wydarzenia.

Pani dr Panecka, zaprosiła do współpracy również Prorektora dr Trochimiuka, mgr Laskowską i mgr Czajkowską, którzy odegrali role w przedstawieniu „Z nią źle i bez niej gorzej.” Scenariusz przedstawienia stworzyły studentki Karolina Węglarz i Amanda Poręba. Ukazały w nim jak kobieta ma wiele twarzy, potrafi być wierna, czuła i oddana jak Julia. Może też być jak Ofelia, którą „niosą nurty szaleństwa,” jak pisał Szekspir. W innej sytuacji, jak żona Macbetha, która malowanego nie lęka się diabła. Aż wreszcie, „strzeż się jej żądła,” bo kobieta może być osą, Katarzyną, a nie Kasią.

Ważnymi gośćmi tego dnia byli również uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu. Zaprezentowali oni niezmiernie ciekawe filmy, które powstały w ramach Booktrailer Film Festival. Gdzie uczniowie, z inicjatywy nauczycielki języka polskiego dr Anny Miśkowiec, stworzyli filmy i animacje promujące książki, które warto polecić np. „Madame” Antoniego Libery.

Wyświetlono również przedstawienie wg. scenariusza mgr Hanny Sięki "Trzech Hamletów," w wykonaniu uczniów Liceum nr 1 im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Uczniowie odgrywający kilka z głównych ról byli obecni i chętnie opowiadali o swojej pasji i Teatrze Pod Zabytkowym Wieszakiem.

W części muzycznej wystąpili obowiązkowo studenci Filologii Angielskiej z Joanną Ciszek i Pawłem Brodą na czele. W piosence kabaretowej Joanna towarzyszyła kolegom z roku na gitarze. Następie z energią i głosem porównywalnym do wokalistki The Cranberries odśpiewała hit tegoż zespołu z 1994 „Zombie.”

Rok I Filologii Angielskiej godnie reprezentował, znany i zdecydowanie uwielbiany Kuba Ficki, który jest mistrzem rapu i chętnie rapuje utwory swoich ulubionych artystów.

Talentu nie brakuje też studentowi Turystyki, Arturowi Marusarzowi, który doskonale odnajduje się w repertuarze artystów takich jak Josh Groban i zaśpiewał dwa utwory w języku angielskim.

Grupa I roku pielęgniarstwa studiów licencjackich, udowodniła, iż nie brakuje im talentu wokalnego, językowego oraz poczucia humoru. Piosenka „A nurse is a person in your neighbourhood” sprawiła, iż widownia klaskała i śpiewała refren.

Nie zabrakło również akcentu folklorystycznego. Studentki i student, w pięknych strojach regionalnych zagrali kilka melodii regionu Spisza.

Dziękujemy studentowi II roku Filologii Angielskiej, Adrianowi Strugowi, za piękną konferansjerkę. Długo będziemy pamiętać tak fantastyczne wydarzenie artystyczne.

 

Oprac.mgr Laskowska Jadwiga

Zdj. DPiW

Galeria zdjęć: