ErasmusLegia akademickaFA projektBaner FEbiblioteka

IV miejsce Unihokeistów w Akademickim Pucharze Polski

W Warszawie w dniach 17-18 listopada 2018 r. odbyła się kolejna edycja Akademickiego Pucharu Polski w unihokeju. Do rozgrywek zgłosiło się 13 drużyn z całej Polski.

W sobotę w pierwszym dniu turnieju, drużyna KU AZS PPWSZ w Nowym Targu odniosła 3 zwycięstwa, pokonując „akademików” z Wrocławia, Gdyni i Krakowa.

Awans z I miejsca w grupie gwarantował wielkie emocje w fazie pucharowej rozgrywek.

Niedzielne zmagania studenci reprezentujący PPWSZ w Nowym Targu rozpoczęli w wielkim stylu, wygrywając mecz ćwierćfinałowy z drużyną z Wrocławia 10:0.

W półfinale nowotarżanie rywalizowali z bardzo silną drużyną z AGH w Krakowie. Mimo ambitnej postawy, „góralom” nie udało się nawiązać równorzędnej walki z rywalem i mecz zakończył się zwycięstwem przeciwników 5:1.

Ostatnim meczem turnieju dla zespołu z KU AZS PPWSZ w Nowym Targu był mecz o III miejsce. Niestety w tym meczu również górą byli rywale z AWF w Poznaniu pokonując nasz zespół 5:2.

Możliwość udziału w zawodach tej rangi powoduje, że sekcja unihokeja w KU AZS PPWSZ stale się rozwija, podnosząc z roku na rok swój poziom sportowy. Nie bez znaczenia jest też możliwość nawiązywania przyjacielskich kontaktów oraz integrowania się ze studentami z innych uczelni z całej Polski.

Wyniki uzyskane przez KU AZS PPWSZ w Nowym Targu:

KU AZS PPWSZ – Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu   6:1

KU AZS PPWSZ – Uniwersytet Morski w Gdyni   6:4

KU AZS PPWSZ – AWF w Krakowie     4:0

KU AZS PPWSZ – Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu   10:0

KU AZS PPWSZ – AGH w Krakowie   1:5

KU AZS PPWSZ – AWF w Poznaniu   2:5

Studenci reprezentujący KU AZS PPWSZ w Nowym Targu pragną podziękować  JM Rektorowi PPWSZ w Nowym Targu za możliwość reprezentowania Uczelni oraz za sfinansowanie wyjazdu do Warszawy.

Skład drużyny KU AZS PPWSZ:

Katarzyna Truty, Kamila Podczerwińska, Karolina Majerczak, Emilia Piekarczyk, Julia Piekarczyk, Karolina Węgrzyn, Justyna Florczak, Tadeusz Ligas, Jakub Szal, Szymon Jachymiak, Jakub Leja, Szymon Plewa, Mateusz Młynarczyk.

Opiekun: mgr Bartosz Gotkiewicz.

Klasyfikacja końcowa APP 2018 w unihokeju:

1. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
2. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie