ErasmusLegia akademickaFA projektBaner FEbiblioteka

Jaskiń mroki i widoki. Wycieczka ze studentami Erasmus+

W gorący piątek 14 czerwca 2019 r. studentki z Portugalii, Turcji i Włoch, które gościliśmy w letnim semestrze w PPWSZ w Nowym Targu, wraz z koordynatorkami programu, Agnieszką Czajkowską i Bożeną Bąk, odwiedziły malownicze zakątki Słowacji.

Najpierw zgłębiłyśmy przepięknie ukształtowaną i bogatą w ciekawe formy naciekowe Jaskinię Bielańską, ciesząc się przy okazji temperaturą 5,5 stopnia Celsjusza, znacznie odbiegającą od towarzyszących nam przez ostatnie dni upałów.

Następnie porzuciłyśmy podziemne korytarze i komnaty Bielańskiej na rzecz spaceru malowniczą Ścieżką w Koronach Drzew w Dolinie Bachledowej. Dzięki naszej przewodniczce podziwianie widoków połączyłyśmy ze zdobywaniem wiedzy o otaczających nas panoramach tatrzańskich i nie tylko, o halnym, o zwyczajach świstaków i kozic. Zwieńczeniem, w dosłownym znaczeniu, naszego spaceru było wejście na 32-metrową wieżę widokową, na której umieszczona jest atrakcja zwana "adrenalinową platformą", czyli elastyczną ażurową siatką zawieszoną na szczycie wieży. Jest adrenalina - przekonacie się, gdy spojrzycie na nasze miny na zdjęciach.

Po opanowaniu zawrotów głowy - zjazd gondolką, smakowanie tradycyjnych słowackich specjałów w Żdiarze, powrót do Nowego Targu i wreszcie pożegnanie z naszymi miłymi gośćmi.

oprac. A. Czajkowska
zdj. A. Czajkowska, B. Bąk