Legia akademickaErasmusFA projektBaner FEbiblioteka
Filologia Angielska I stopnia
Szybki kontakt

Sekretariat Kierunku
Filologia Angielska

telefon: 26 10 717
ih@ppuz.edu.pl
Dział Obsługi Studenta
telefon:18 26 10 731
dos@ppuz.edu.pl

Kursy języka angielskiego dla seniorów – kolejny rok współpracy międzypokoleniowej 2018/2019

Kursy języka angielskiego organizowane przez opiekuna praktyk pedagogicznych mgr Annę Borkowską cieszą się coraz to większym zainteresowaniem wśród członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowym Targu.

 Zajęcia językowe prowadzone są przez studentów filologii angielskiej już od czterech lat, a liczba uczestników regularnie wzrasta, co jednoznacznie dowodzi, że studenci – seniorzy to niezwykle aktywna i ambitna grupa wiekowa. W związku z tym, w roku akademickim 2018/2019, oprócz grup na poziomie A1 oraz A2, otworzono nową grupę dedykowaną osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z językiem angielskim.

Istotnym jest fakt, że kursy języka angielskiego poza podstawowym edukacyjnym zadaniem, umożliwiają współpracę międzypokoleniową opartą na wzajemnym zrozumieniu oraz szacunku. Studenci filologii angielskiej pomagają w zdobyciu umiejętności językowych, a seniorzy dzieląc się swoją wiedzą oraz doświadczeniem życiowym pozwalają młodym pokoleniom na zburzenie często krzywdzących i negatywnych stereotypów dotyczących ludzi starszych.  Można więc przyjąć, że współpraca jest korzystna dla obu stron, a wartością dodaną jest empatia, która w dzisiejszych czasach stanowi o wartości człowieka.

 

Oprac. i zdj. A. Borkowska

Galeria zdjęć: