ErasmusLegia akademickaFA projektBaner FEbiblioteka
Koło Naukowe "MODULOR"

LINORYT – warsztaty 2012 r luty

Jednym z powodów dla których założyliśmy koło była chęć rozwijania naszych umiejętności i zainteresowań. Wkrótce nadarzyła się ku temu sposobność. Za pośrednictwem Pani Sylwii Bobak spotkaliśmy się z Gabrielem Wolskim, dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Efektem naszej wizyty były warsztaty grafiki, które poprowadziła specjalistka w tej dziedzinie – artystka, grafik – Agnieszka Rokicka. Akcja została przeprowadzenie w podziemiach budynku MOK zwanych Galerią „Stara Kotłownia”. Udział w nich wzięli studenci Architektury PPWSZ, których zrzeszało Koło Naukowe MODULOR oraz mieszkańcy Nowego Targu i okolic.

Właściwie pierwszy raz mieliśmy do czynienia z linorytem. Najpierw każdy z nas przygotował projekt rysunkowy, następnie przenosiliśmy pomysły na linoleum. Za pomocą różnego rodzaju dłut rozpoczęliśmy pracę nad „swoim kawałkiem podłogi”. Drugiego dnia można było wykonać odbitki na specjalnym papierze. Używaliśmy do tego farb drukarskich.

Warsztaty spotkały się z dużym entuzjazmem ze strony studentów. Efekty przeszły nasze oczekiwania. Już niejednokrotnie z dumą prezentowaliśmy nasze odbitki na wystawach uczelni. Chętnie powtórzymy współpracę z Panią Agnieszką Rokicką i MOK-iem. Więcej zdjęć z naszej wspólnej pracy można znaleźć na fb Galerii Stara Kotłownia.

Autor: Elżbieta Napora

Cenzura: Maria Polak