Legia akademickaErasmusFA projektBaner FEbiblioteka

Dział Obsługi Studenta
telefon:18 26 10 731
dos@ppuz.edu.pl

"Mid-Christmas Night's Dream albo Sen Nocy Wigilijnej" 18.12.2015 r.

Powoli tradycją staje się, że studenci filologii angielskiej przygotowują przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Tym razem tematem była bliska sercu każdego studenta, przyprawiająca o dreszcze sesja. Każdy student doświadczył niepokoju, gdy godziny na zegarze płynęły nieubłaganie, a stos książek do przeczytania nie malał. W takiej sytuacji znalazł się nasz Student. Zmęczony zasypia przy biurku i zaczyna śnić…

Każdy rocznik był odpowiedzialny za swoją część przedstawienia. Wszystkim należą się wielkie brawa za pracę włożoną w przygotowanie występu, studentkom 4 semestru za taniec elfów, aktorom odgrywającym role Hamleta, Makbeta, Studenta, Scrooge’, Julii, Romea, za pomysłowe przedstawienie lasu, za kolędy w wykonaniu studentów stacjonarnych i niestacjonarnych. Szczególne wyrazy uznania należą się studentom I roku, którzy wykonali układ taneczny nawiązujący do książki „Hobbit, czyli tam i z powrotem” oraz odtwórczyni roli Katarzyny Linton, która wykonała utwór Kate Bush "Wuthering Heights". Niespodzianką byli studenci fizjoterapii, którzy zaprezentowali piosenkę „Jest taki dzień” Czerwonych Gitar w języku migowym.

zdj. DWiP