Student na tropieProjekt NBPWarsztaty dziennikarskieFA projektBaner FE

Międzynarodowy „Godny cas” w PPUZ w Nowym Targu

Podczas piątkowego wieczoru aula Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej zamieniła się w magiczne miejsce pełne wdzięcznych dźwięków, barwnych tańców i radości życia. Nie mogło być inaczej, skoro na scenie pojawił się zespół „Młode Podhale”. Koncert „Godny cas” uświetnił również występ gości ze słowackiego Bardejova – zespół „Čerhovčan”.
Święta Bożego Narodzenia – godny cas – wiążą się na Podhalu z wieloma tradycjami. Ten niezwykły okres wypełniają spotkania z rodziną i przyjaciółmi, taniec, śpiew, muzyka. Wszystkich tych elementów nie mogło zatem zabraknąć na scenie.
Koncert miał wymiar nie tylko artystyczny, ale również dobroczynny. Celem tegorocznej zbiórki charytatywnej była pomoc Dawidkowi, Paulince i Piotrusiowi Świdrom – rodzeństwu z zespołem Leigha. Dzieci są podopiecznymi Fundacji im. Adama Worwy.

Patronatem honorowym koncert „Godny cas” objęli: Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha i JM Rektor PPUZ w Nowym Targu ks. dr hab. Stanisław Gulak.

Anna Gródek, DPiW
Zdjęcia: Ewelina Stożek