Warsztaty dziennikarskieFA projektBaner FEbiblioteka

Podhalańska Spartakiada o puchar Rektora PPWSZ prof. Iwona Grysa

       Architekci i fizjoterapeuci mistrzami Podhalańskiej Spartakiady. Dziś o Puchar Rektora w zjeździe na nartach i snowboardzie oraz w ekstremalnym ślizgu  na dętkach walczyli studenci Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. 38, 6 sekund wystarczyło Gabrielowi Łukaszowi i Staszkowi Pawłowskiemu (IF) do zdobycia  tytułu mistrzowskiego w kategorii narty plus  dętka.  Ich konkurenci z „zestawu” snowboard plus dętka dojechali do mety w łącznym czasie 45, 28sekund.

       Żacy podzieleni na dwuosobowe zespoły, musieli wykazać się nie lada umiejętnościami. Najpierw do boju ruszyli narciarze i snowboardziści. Następnie pałeczkę przejęli ich partnerzy, którzy zjazdem na dętce mogli poprawić końcowy rezultat. A było o co walczyć. Na zwycięzców czekały tablety, markowa odzież sportowa oraz serdeczny uścisk ręki Jego Magnificencji Rektora PPWSZ. Pewnie dlatego zawodnicy podeszli do zawodów bardzo poważnie. W tajemnicy przed konkurentami ustalali strategię i szczegóły techniczne  zjazdu, tak by zsunąć się ze stoku jak najszybciej. Po morderczym biegu pod górę,  desperaci rzucali się na dętki i nie zważając na ryzyko wybicia jedynek, sunęli w dół na złamanie karku. Nie do pobicia okazał się Łukasz Szumal, który wynikiem 11, 28 sekund ustanowił rekord trasy.

       Atmosfera zawodów była  wyjątkowo gorąca i to nie tylko za sprawą pięknej słonecznej pogody. Śliczne studentki rekreacji przygotowały porywający układ taneczny i z wdziękiem zachęcały wszystkich do pląsów. Dzięki temu okazało się, że na Uczelni mamy  wiele tanecznych talentów.  Po wyczerpujących harcach było gdzie się ogrzać i czym się posilić. Nad Zadziałem unosił się smakowity zapach pieczonych kiełbasek, nic więc dziwnego, że biuro zawodów mieściło się w altanie z grilem. Było pysznie, zabawnie i bardzo sportowo.

       Zawody uświetnił swoją obecnością prof. dr hab. n.med. Iwon Grys – Rektor PPWSZ, który gratulował zwycięzcom i osobiście wręczał cenne nagrody. Imprezę zorganizowało Podhalańskie Koło Naukowe Turystyki pod opieką mgr Iwony Hodorowicz.

Do zobaczenia na kolejnych zawodach!

 Wyniki zawodów:

 Kategoria snowboard plus dętka:

  1. Patryk Mrugała i Łukasz Szumal
  2. Bartłomiej Wojtas i Paweł Antosz
  3. Lidia Bizub i Damian Możdżeń

 Kategoria narty plus dętka:

  1. Gabriel Łukasz i Stanisław Pawłowski
  2. Jakub Majerczyk i Tomasz Kądziołka
  3. Andrzej Sowiński i Adrian Sulka

Galeria zdjęć: