rekrutacja 20 21rekrutacja2020rachunkowość i analitykaperspektywydziennikarstwo nowoscProjekt NBPBaner FE

PPUZ wysoko w Rankingu Wyższych Szkół Zawodowych 2019

W Rankingu Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych 2019 Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu znalazła się na wysokim, 8. miejscu.

Zestawienie uwzględnia wszystkie uczelnie zawodowe w Polsce. Ocenie podlegały następujące elementy: prestiż, preferencje pracodawców, ekonomiczne losy absolwentów, prowadzone kierunki studiów, nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach, ocena parametryczna (suma ważonych ocen parametrycznych nadanych poszczególnym jednostkom uczelni przez MNiSW), rozwój kadry własnej, warunki kształcenia (dostępność dla studentów kadr wysokokwalifikowanych), innowacyjność (pozyskane środki z UE), studenci cudzoziemcy, nauczyciele akademiccy z zagranicy, wielokulturowość środowiska studenckiego, wymiana studencka (wyjazdy i przyjazdy).

Pełne wyniki i metodologia Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2019 dostępne są na stronie:

www.ranking.perspektywy.pl/2019/ranking-pwsz

Opr. DPiW