Legia akademickaFA projektBaner FEbiblioteka

Rusza studenckie radio!

Blisko pięćdziesięcioro studentów przyszło dziś na pierwsze spotkanie związane z pomysłem stworzenia na  Podhalance studenckiej rozgłośni.  Jest szansa, ze już za kilka lub najdalej za kilkanaście dni usłyszymy w eterze pierwsze audycje i wywiady.

 

„Szukamy pasjonatów. Ludzi, którzy chcą nauczyć się dziennikarskiego rzemiosła. Stworzymy najlepsze radio w całej Polsce a może i w całej Europie” mówiła red. Dorota Włosowicz, opiekunka rozgłośni, przekonując, że reporterskie doświadczenie jest doskonałą trampoliną na przyszłość.

„To jest Wasze radio. Studentów. Musicie mieć świadomość, że oprócz fachowości należy  włożyć w to serce” podkreślał z  kolei JM prof. dr hab. Iwon Grys.

„Na początku ruszymy z czterogodzinnym programem. Będzie sporo muzyki, będą rozmowy z ciekawymi ludźmi, liczę także na cykliczny program prowadzony w gwarze góralskiej”  zdradza plany programowe red. Włosowicz. Przyznaje jednocześnie, że  dalsze projekty są  imponujące. Docelowo radio będzie funkcjonować w Internecie, studenci będą także tworzyć telewizję internetową oraz gazetę. Wszyscy, którzy marzą o dziennikarskiej przygodzie  proszeni są o kontakt z Dorotą Włosowicz pod nr tel. 602 474 577  lub adresem mailowym: dwlosowicz@gmail.com

 

 

Galeria zdjęć: