Student na tropieProjekt NBPdzień otwartyankietaWarsztaty dziennikarskieFA projektBaner FE

Spotkanie informacyjne dotyczące Legii Akademickiej

29 października br. w auli Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne dotyczące Legii Akademickiej. Wzięli w nim udział m.in. Prorektor ds. studenckich i kształcenia dr Krzysztof Trochimiuk, Kanclerz Janusz Kurzyna oraz Wojskowy Komendant Uzupełnień w Nowym Targu, ppłk Paweł Wójcik.

Podczas spotkania studenci zostali zapewnieni, że proces kształcenia teoretycznego w ramach Legii Akademickiej nie będzie kolidował z zajęciami realizowanymi przez nich na poszczególnych kierunkach studiów. Jak podkreślił zarówno dr Krzysztof Trochimiuk, jak również Kanclerz Janusz Kurzyna, każdy ewentualny problem z synchronizacją obu pól studenckiej działalności można rozwiązać.

W spotkaniu uczestniczyły ponadto dwie absolwentki Legii Akademickiej, które opowiedziały zebranym o swoich doświadczeniach związanych z tym życiowym wyzwaniem. Lucyna Chyc i Marcelina Król, studentki pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku pielęgniarstwo, zachęcały innych do przeżycia podobnej, pełnej ciekawych zwrotów akcji przygody, podkreślały również, że taka okazja może już się nie powtórzyć.

W holu budynku „Tatry” pojawiły się stoiska informacyjne Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Targu oraz 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Uwagę studentów przyciągali w pełni umundurowani żołnierze. Wielu studentów z zaciekawieniem podchodziło do stoisk, aby zadać nurtujące ich pytania.

Wszystkie osoby zainteresowane wstąpieniem do Legii Akademickiej zachęcamy do złożenia stosownego wniosku w pokoju nr 308 (budynek „Gorce”). Termin dostarczenia dokumentów mija 22 listopada 2019 r. Druk wniosku, podobnie jak szczegółowe informacje na temat Legii Akademickiej, znajduje się na stronie: http://www.ppuz.edu.pl/legia-akademicka-iii.html.

Oprac.: DPiW
Zdjęcia: Ewelina Stożek

Galeria zdjęć: