ErasmusLegia akademickaFA projektBaner FEbiblioteka

Sprawozdanie z Senioriady 2019

Sprawozdanie z Senioriady 2019

W dniach 25-26 lutego 2019 roku w Rabce – Zdrój odbyła się VI Ogólnopolska Zimowa Senioriada na Podhalu, zorganizowana przez Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku, do udziału której jako partner został zaproszony Instytut Nauk o Zdrowiu Kierunek Pielęgniarstwo PPWSZ w Nowym Targu.

Studenci Pielęgniarstwa wraz z dr Wiolettą Ławską aktywnie uczestniczyli w drugim dniu Senioriady. Służyli pomocą i wsparciem Seniorom – Studentom Uniwersytetów Trzeciego Wieku z wielu Uczelni polskich i zagranicznych biorącym udział w konkurencjach sportowych np. podczas biegów narciarskich na Stadionie KS „Wierchy”, w czasie zmagania się w konkurencji kręgli curlingowych na lodowisku w Rabce – Zdroju, w trakcie rzucania śnieżkami do celu w rabczańskim Amfiteatrze oraz na stoku „U Żura” w Rokicinach Podhalańskich podczas slalomu giganta i zjazdu na dętkach. Atmosfera rywalizacji była bardzo gorąca. Nasi Studenci z zachwytem patrzyli na Seniorów i ich chęć do aktywnego spędzania wolnego czasu. Myślimy, że w przyszłym roku będziemy mogli ponownie uczestniczyć w tej pięknej imprezie. 

 Opiekun studenckiego koła pielęgniarstwa psychiatrycznego  bardzo dziękuje  wszystkim studentom za udział w Senioriadzie.

 

Studenci uczestniczący w Senioriadzie Rabka- Zdrój 2019

II rok studia I stopnia

 1. Obajtek Karolina
 2. Piwowarczyk Joanna
 3. Dziwisz Anna
 4. Zaborowska Katarzyna
 5. Lenart Klaudia
 6. Kuruc Katarzyna
 7. Barnaś Patrycja

 

I rok studia I stopnia

 1. Hyży Mirosław
 2. Grucel Magdalena
 3. Filas Iwona
 4. Kaptur Wioletta
 5. Dyrda Magdalena
 6. Giza Joanna

 

Opiekun studentów: dr n. med. Wioletta Ławska

Oprac. Dyrektor INoZ dr Bogumiła Lubińska- Żądło

Galeria zdjęć: