Warsztaty dziennikarskieFA projektBaner FEbiblioteka
Koło Naukowe "MODULOR"

Studenci Architektury PPWSZ zdobyli Poznań - 2014 r. marzec

Poznań po raz kolejny był organizatorem Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2014, które odbyły się w terminie 11-14 marca 2014 roku.  W tegorocznej edycji targów hasłami przewodnimi były: Inspiracje, Budowa, Remont.

Podczas trwania targów każdy z 50 Studentów z PPWSZ znalazł coś dla siebie z bogatej oferty wystawców. Wewnątrz hal wystawowych można było zobaczyć wszystko co związane z architekturą, budownictwem i wzornictwem. Setki nowości technologicznych i produktowych. Poprzez programy komputerowe, materiały budowlane, okna, drzwi, elementy wykończenia wnętrza, małą architekturę, bramy, ogrodzenia, konstrukcje i materiały nowoczesnego budownictwa, domy pasywne, kończąc na wielkich maszynach budowlanych.

Te wszystkie wspaniałe rzeczy to dopiero wierzchołek góry lodowej, dla głodnych wiedzy były zorganizowane wykłady, które trwały przez wszystkie dni targów. Zostały one podzielone na bloki tematyczne m.in.:  Dni inżyniera Budownictwa, Konferencja KONSTRUKCJE STALOWE TRWAŁE I PIĘKNE, V Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego.

Na tak wielkim wydarzeniu branżowym nie mogło też zabraknąć gwiazdy ze świata architektów, BUDMĘ zaszczycił swoją obecnością znany fiński architekt RAINER MAHLAMÄKI, który jest autorem projektu Muzeum Historii Żydów Polskich. Architekt zaprezentował referat na temat „What internationality means in architekture?”, podczas którego w sposób wyczerpujący scharakteryzował styl międzynarodowy w architekturze. Na zakończenie wykładu była możliwość zadawania pytań, które pozwoliły wyjaśnić ewentualne niejasności dotyczące projektu.

BUDMA to nie tylko wykłady i wystawcy. Osoby które chciały poznać nowe technologie mogły uczestniczyć w testach produktów. W Strefie Testów majsterkowicze mogli sami sprawdzić jak działają wystawione tam produkty.

Zebrane podczas targów katalogi różnorakich producentów wygenerował poważne obciążenia dla autobusu, niemniej jednak udało się dotrzeć do domu bezpiecznie i bez poważnego opóźnienia.

 

 

Autor: Adrian Reśczak

Zdjęcia  Elżbieta Napora

Film Artur Chwała

Galeria zdjęć: