Warsztaty dziennikarskieFA projektBaner FEbiblioteka

08.11-05.12.2019 r. Studenci Chorym Dzieciom 2019 pod honorowym patronatem Rektora

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu jest dla najciężej chorych dzieci ostatnią szansą na uratowanie zdrowia i życia. Każdego roku w jego poradniach udzielanych jest 170 tysięcy konsultacji specjalistycznych, a w oddziałach hospitalizowanych jest ponad 30 tysięcy dzieci. Szpital dla wielu małych pacjentów i ich rodziców staje się często drugim domem na wiele tygodni, a nawet miesięcy. Z tego powodu szpitalna Fundacja „O ZDROWIE DZIECKA” od 1992 r. wspiera działalność leczniczą placówki oraz realizuje akcje mające na celu poprawę warunków pobytu w trakcie hospitalizacji.

Najnowszym projektem Fundacji jest stworzenie dla pacjentów i ich rodziców pierwszego w Polsce Szpitalnego Kina, w ramach którego będą wyświetlane filmy fabularne i bajki. Do realizacji tego projektu potrzebne jest 200 tys. zł. Środki na ten cel Fundacja chce zebrać w ramach I edycji akcji charytatywnej „Studenci Chorym Dzieciom 2019” (StudenciDzieciom.org), do której organizatorzy zapraszają studentów wszystkich uczelni wyższych w Małopolsce.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Rektor Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, ks. płk. (r) dr hab. Stanisław Gulak. Udział w tej akcji to kolejna wyjątkowa szansa pokazania, że studenci polskich uczelni już w czasie studiów wspierają projekty charytatywne i angażują się społecznie. Organizatorzy liczą, że inicjatywa stanie się wydarzeniem cyklicznym. Dotychczas udział w zbiórce zadeklarowali studenci Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Zbiórka potrwa od 8 listopada do 5 grudnia br. i będzie się odbywała poprzez portal społecznościowy Facebook (www.facebook.com/pages/category/Nonprofit-Organization/Fundacja-O-Zdrowie-Dziecka-151083171575191). Studenci, którzy będą chcieli wesprzeć Fundację za pomocą tradycyjnego przelewu będą mogli to zrobić poprzez system płatności on-line DotPay dostępny na tej stronie.

Jeśli w trakcie I edycji akcji charytatywnej „Studenci Chorym Dzieciom 2019” organizatorom uda się zebrać więcej pieniędzy, zostaną one przeznaczone na zakup specjalistycznej aparatury medycznej i innego wyposażenia z listy najpilniejszych potrzeb.

Stwórzmy wspólnie Szpitalne Kino dla wyjątkowych Pacjentów.

Opr. DPiW