ErasmusLegia akademickaFA projektBaner FEbiblioteka

Studenci PPWSZ w Nowym Targu na „HUNT RUN”

6 i 7 lipca 2019 roku studenci fizjoterapii jako wolontariusze wzięli udział w siódmej edycji „HUNT RUN” – największego w Polsce festiwalu sportowo-muzycznego. Wydarzenie to miało miejsce w Białce Tatrzańskiej i uczestniczyło w nim ok. 12 000 zawodników (dane podane przez organizatorów). Zawodnicy mieli do przebiegnięcia między innymi dystans 18 kilometrów z przeszkodami (ponad 50 przeszkód na trasie), 10 kilometrów z przeszkodami (ponad 25 przeszkód), czy 6 kilometrów z przeszkodami (ponad 20 przeszkód). Najwytrwalsi zawodnicy pokonywali w ciągu trzech dni nawet cztery dystanse (łącznie ok. 45 kilometrów).

Stoisko PPWSZ, gdzie studenci wykonywali  (głownie) masaż kończyn dolnych cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Wielu zawodników skorzystało z naszej pomocy przed startem i po ukończeniu biegu. Sportowcy byli bardzo zadowoleni z pracy jaką wykonywali nasi studenci i wracali do nas nawet dwa lub trzy razy. Była to pierwsza edycja „HUNT RUN”, w której braliśmy udział, ale mamy nadzieję, że nie ostatnia.

Dział Promocji i Współpracy wsparli swoją obecnością i zaangażowaniem mgr Agnieszka Czajkowska (architektura) i dr Krzysztof Miraj (gospodarka przestrzenna).

Chcemy bardzo serdecznie podziękować studentom fizjoterapii, którzy jako wolontariusze uczestniczyli w tym wydarzeniu. Ich zaangażowanie i ciężka praca z pewnością przyczyniły się do promocji Naszej Uczelni. Byli to:

Studenci drugiego roku Jednolitych Studiów Magisterskich

Chlebowska Anna

Półtorak Weronika

Handzel Karolina

Ciągwa Karolina

Krawczyk Wiktoria

Studenci pierwszego roku Jednolitych Studiów Magisterskich

Adamczyk Natalia

Świst Weronika

Surowiec Magdalena

Rokicki Jakub