ErasmusLegia akademickaFA projektBaner FEbiblioteka

Studenci PPWSZ w Nowym Targu na „HUNT RUN”

6 i 7 lipca 2019 roku studenci fizjoterapii jako wolontariusze wzięli udział w siódmej edycji „HUNT RUN” – największego w Polsce festiwalu sportowo-muzycznego. Wydarzenie to miało miejsce w Białce Tatrzańskiej i uczestniczyło w nim ok. 12 000 zawodników (dane podane przez organizatorów). Zawodnicy mieli do przebiegnięcia między innymi dystans 18 kilometrów z przeszkodami (ponad 50 przeszkód na trasie), 10 kilometrów z przeszkodami (ponad 25 przeszkód), czy 6 kilometrów z przeszkodami (ponad 20 przeszkód). Najwytrwalsi zawodnicy pokonywali w ciągu trzech dni nawet cztery dystanse (łącznie ok. 45 kilometrów).

Stoisko PPWSZ, gdzie studenci wykonywali  (głownie) masaż kończyn dolnych cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Wielu zawodników skorzystało z naszej pomocy przed startem i po ukończeniu biegu. Sportowcy byli bardzo zadowoleni z pracy jaką wykonywali nasi studenci i wracali do nas nawet dwa lub trzy razy. Była to pierwsza edycja „HUNT RUN”, w której braliśmy udział, ale mamy nadzieję, że nie ostatnia.

Dział Promocji i Współpracy wsparli swoją obecnością i zaangażowaniem mgr Agnieszka Czajkowska (architektura) i dr Krzysztof Miraj (gospodarka przestrzenna).

Chcemy bardzo serdecznie podziękować studentom fizjoterapii, którzy jako wolontariusze uczestniczyli w tym wydarzeniu. Ich zaangażowanie i ciężka praca z pewnością przyczyniły się do promocji Naszej Uczelni. Byli to:

Studenci drugiego roku Jednolitych Studiów Magisterskich

Chlebowska Anna

Półtorak Weronika

Handzel Karolina

Ciągwa Karolina

Krawczyk Wiktoria

Studenci pierwszego roku Jednolitych Studiów Magisterskich

Adamczyk Natalia

Świst Weronika

Surowiec Magdalena

Rokicki Jakub

Glanc Sebastian

Studenci kierunku sport promowali uczelnię, wystąpili w roli dzielnych wolontariuszy. Byli to:

Kamil Czubin

Marcin Czajkowski

Piotr Kuczkowicz

Oprac. dr Bartłomiej Gąsienica-Walczak
Fot. DPiW, dr Bartłomiej Gąsienica-Walczak, dr Krzysztof Miraj

Galeria zdjęć: