Legia akademickaErasmusFA projektBaner FEbiblioteka
Filologia Angielska I stopnia
Szybki kontakt

Sekretariat Kierunku
Filologia Angielska

telefon: 26 10 717
ih@ppuz.edu.pl
Dział Obsługi Studenta
telefon:18 26 10 731
dos@ppuz.edu.pl

Świąteczne szaleństwo studentów filologii angielskiej

 czasie gdy jedni zastanawiają się, czy napić się dziś kawy, czy herbaty, my, studenci filologii angielskiej specjalizacji nauczycielskiej, zastanawiamy się, czy dziś powycinać kolejne materiały na zajęcia dla naszych podopiecznych, czy może wymyślić nowy sposób wprowadzenia słownictwa na lekcji. Idąc krok dalej, pod czujnym okiem opiekunek praktyk: mgr Anny Borkowskiej i mgr Weroniki Ostachowskiej, podjęliśmy się zadania jakim było przeprowadzenie warsztatów języka angielskiego ‘Christmas time is fun’ okraszonych świątecznym klimatem.  

Warsztaty zostały przeprowadzone w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Nowym Targu. Zajęcia podzieliliśmy na cztery kategorie wiekowe, ćwiczenia w grupach odbywały się niezależnie od siebie w tym samym czasie, co pozwoliło na dostosowanie wiadomości uczniów do przygotowanych materiałów i dopasowanie aktywności do ich wieku.

Tak właśnie – najmłodsi uczestnicy z klasy drugiej – losowali swoje zadania z paszczy bałwana, poszukiwali śnieżynek ukrytych w sali, by móc rozpocząć świąteczną grę; tworzyli również tekturowe bałwany w nausznikach. Ku uciesze wszystkich uczestnicy warsztatów odebrali certyfikaty od samego Świętego Mikołaja.

Uczniowie z klasy czwartej, zgromadzeni najliczniej , odkryli w sobie talent artystyczny przy tworzeniu symboli świątecznych: choinek, bombek, bałwanów i Świętych Mikołajów – tuż po tym, gdy wytężyli swoje umysły przy rozwiązywaniu świątecznych krzyżówek. Całość warsztatów zamknęło stworzenie świątecznego, papierowego łańcucha ze słownictwem angielskim.

Jednocześnie klasa szósta zaprojektowała kartki świąteczne, dając upust swojej wyobraźni i kreatywności. Uświetniając spędzany razem czas nowopoznaną piosenką, uczestnicy zajęć przyswajali nowe wiadomości podczas gier, które sprawdzały ich czujność i zakres słownictwa poznanego na lekcji.

Tymczasem uczniowie klasy siódmej – najstarsi z naszych podopiecznych – odkrywali w sobie zdolności wokalne, które oceniane były przez starannie wybrane jury. Uczniowie skierowali również swoją uwagę na świąteczny film, wedle którego musieli odpowiedzieć na pytania, jednak najwięcej poruszenia wywołało ćwiczenie, w którym uczestnicy mieli za zadanie stworzyć listę świątecznych zakupów z przedmiotów ukrytych w zakamarkach sali.

Przygotowanie warsztatów wymagało zaangażowania, współpracy, poświęcenia i zdolności planistycznych, lecz cały trud wynagrodzony został po stokroć radością uczniów.

Choć nie wiemy, dokąd zmierza nasza droga, to pamiętamy o tym, że wszędzie tam, gdzie warto dojść nie ma żadnych skrótów i cenimy każde zdobyte doświadczenie, które kształtuje w nas ducha wrażliwego na dobre wychowanie najmłodszego pokolenia.

 

oprac. Adriana Bielak

zdj. Weronika Ostachowska

  

Galeria zdjęć: