Legia akademickaFA projektBaner FEbiblioteka
Koło Naukowe "MODULOR"

„Szlachetna Paczka” w PPWSZ - 2013 r. grudzień

Projekt „Szlachetna Paczka” ma już trzynaście lat. Po raz pierwszy akcja została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku. Wtedy właśnie grupa studentów duszpasterstwa akademickiego, prowadzona przez ks. Jacka Stryczka, obdarowała paczkami świątecznymi 30 ubogich rodzin. Dzisiaj „Szlachetna Paczka” ma charakter ogólnopolski i łączy działania setek tysięcy osób.

Tego roku, w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej akcję zorganizowali członkowie Koła Naukowego „Modulor”. Decyzja o podjęciu inicjatywy zapadła dość spontanicznie. W ciągu jednego tygodnia poruszone zostało niebo i ziemia w celu zgromadzenia jak największych zasobów niezbędnych dla normalnego funkcjonowania pięcioosobowej rodziny oraz świątecznych prezentów. Pomysł na zorganizowanie „Szlachetnej Paczki” podsunęli opiekunowie „Modulora”, pani mgr Sylwia Bobak oraz mgr inż. arch. Anna Jędrysko, bez których wydarzenie nie miało by miejsca.

W ramach akcji udało się zebrać 13 kartonów z najpotrzebniejszymi przedmiotami oraz upominkami świątecznymi dla wybranej rodziny. Łączna wartość paczki została wyceniona na 2 500 PLN. Podziękowania kierujemy do opiekunów Koła Naukowego „Modulor” i członków organizacji działającej przy PPWSZ w Nowym Targu, za aktywny udział w przedsięwzięciu. Dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do tego szlachetnego gestu.

 

Tekst: Polak Maria & Sulka Aneta

Zdjęcia: Górka Paweł & Sulka Aneta

Galeria zdjęć: