Legia akademickaErasmusFA projektBaner FEbiblioteka

V Bieg na Dobry Początek

Tradycją podhalańskiej uczelni jest  inauguracja roku akademickiego w sportowej atmosferze. Już po raz piąty w dniu 24. października odbył się „Bieg na Dobry Początek”. Pomysłodawcą biegu, przed kilkoma laty, był Rektor PPUZ dr hab. Stanisław Gulak.  Organizatorem biegu są Instytut Nauk Humanistyczno Społecznych i Turystyki oraz Zakład Wychowania Fizycznego i Sportu  PPUZ w Nowym Targu. Współorganizatorami Nadleśnictwo Nowy Targ oraz KU AZS PPUZ.

W tym roku do rywalizacji o puchar dyrektora INHSiT  stanęło 30 studentów podhalańskiej uczelni. Najszybszymi zawodnikami byli:

Kategoria kobiet:

1. Edyta Michalik, kier. fizjoterapia mgr, rok 2.

2. Weronika Ślazyk, kier. sport, rok 2.

3. Katarzyna Górka, kier. filologia angielska, rok 2.

Kategoria mężczyzn:

1. Patryk Sołtys, kier. sport rok 1.

2. Marcin Czajkowski, kier. sport, rok 2.

3. Piotr Wójciak, kier.TiR, rok 2.

Najlepszą zawodniczką w kategorii pracowników była pani Danuta Wojdyła. Uroczystą dekorację przeprowadzili JM dr hab. Stanisław Gulak, Janusz Kurzyna – kanclerz oraz dr Krzysztof Waśkowski reprezentujący INHSiT.

Trasa 5 kilometrowego biegu przebiegała przez tereny Nadleśnictwa Nowy Targ w rejonach ścieżki transgranicznej. Zabezpieczeniem trasy, sędziowaniem oraz oprawą biegu zajmowali się studenci kierunku TiR w ramach praktyk programowych.

Dziękujemy serdecznie  Nadleśnictwu Nowy Targ za życzliwość i okazane wsparcie przy organizacji biegu plenerowego  „Bieg na Dobry Początek”, w szczególności za ufundowanie pucharów, medali i nagród, zaangażowanie podczas przygotowania  trasy biegu oraz udostępnienie wiaty edukacyjnej. Dziękujemy również firmie JANAS za ufundowanie kiełbas na grilla.

Opr. ZWFiS

Zdjęcia: Ewelina Stożek