ErasmusLegia akademickaFA projektBaner FEbiblioteka

V miejsce AZS PPWSZ w Pucharze Polski w Unihokeju

W dniach 18-19 listopada 2017r. studenci PPWSZ w Nowym Targu wzięli udział w Akademickim Pucharze Polski w unihokeju.

Ogólnopolskie rozgrywki odbywały się w Warszawie, a głównym organizatorem był AZS Warszawa. W imprezie wzięło udział 10 zespołów, podzielonych na dwie grupy.

W drodze losowania reprezentacja KU AZS PPWSZ w Nowym Targu trafiła do grupy „B” wraz z drużynami reprezentującymi Uniwersytet Jagielloński, AWF w Warszawie, Uniwersytet Warszawski oraz Akademię Sztuki Wojennej w Warszawie.

Dwa zwycięstwa, remis i porażka zapewniły naszej drużynie II miejsce w grupie i awans do ćwierćfinału, w którym mierzyliśmy się ze Szkołą Główną Służby Pożarniczej w Warszawie.

Zdecydowana przewaga na boisku naszej drużyny, dogodne sytuacje podbramkowe oraz walka do ostatnich sekund nie przełożyły się na wynik końcowy. Porażka 0:1 przekreśliła nasze szanse w walce o medale.

Mimo braku awansu do strefy medalowej studenci pokazali w kolejnych spotkaniach góralski charakter na boisku i zwyciężyli z AWF w Warszawie oraz zremisowali z AWF w Krakowie. Uzyskane wyniki zapewniły nam V miejsce w klasyfikacji końcowej turnieju.

Warto zaznaczyć, że indywidualnie został wyróżniony zawodnik naszej drużyny Jakub Szal, który otrzymał książkę oraz pamiątkowy puchar.

Wyniki uzyskane przez KU AZS PPWSZ w Nowym Targu:

KU AZS PPWSZ – Uniwersytet Jagielloński     7:3

KU AZS PPWSZ – Uniwersytet Warszawski     2:3

KU AZS PPWSZ – AWF w Warszawie             4:3

KU AZS PPWSZ – ASW w Warszawie             5:5

KU AZS PPWSZ – Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie   0:1

KU AZS PPWSZ – AWF w Krakowie   2:2

KU AZS PPWSZ – AWF w Warszawie   5:3

Studenci reprezentujący KU AZS PPWSZ w Nowym Targu dziękują Kierownikowi ZWFiS, Pani Katarzynie Węgrzyn za możliwość udziału w turnieju oraz zorganizowanie wyjazdu.

Pragniemy podziękować także JM Rektorowi PPWSZ w Nowym Targu za możliwość reprezentowania Uczelni oraz za sfinansowanie wyjazdu do Warszawy.

Skład drużyny KU AZS PPWSZ:

Katarzyna Truty, Kamila Podczerwińska, Joanna Ulman, Karolina Majerczak, Emilia Piekarczyk, Karolina Węgrzyn, Justyna Florczak, Tadeusz Ligas, Jakub Szal.

Opiekun: mgr Bartosz Gotkiewicz.

Klasyfikacja końcowa APP 2017 w unihokeju:

1. Uniwersytet Warszawski
2. Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim