Student na tropieerasmus weekProjekt NBPdzień otwartyankietaWarsztaty dziennikarskieFA projektBaner FE

Warsztaty dziennikarskie w Limanowej

17 stycznia 2020 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Limanowej odbyły się warsztaty dziennikarskie, które poprowadził dr Krzysztof Waśkowski, zastępca dyrektora Instytutu Nauk Humanistyczno-Społecznych i Turystyki ds. studenckich i kształcenia. Spotkanie było okazją do zaprezentowania oferty edukacyjnej Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej, w której nie zabrakło kierunku dziennikarstwo.


Zgodnie z hasłem przewodnim „Rozwiąż język! Czyli jak pisać teksty dziennikarskie”, warsztaty obejmowały problematykę cech języka dziennikarskiego, zasady tworzenia wypowiedzi medialnych oraz wybrane zagadnienia z retoryki i etyki dziennikarskiej.


Dr Waśkowski zręcznie połączył teorię z praktyką. Uczniowie – członkowie redakcji szkolnej gazetki – mieli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób należy redagować tekst, jakie są jego poszczególne elementy, które z nich odgrywają najważniejszą rolę, dlaczego tak ważne jest określenie adresata wypowiedzi prasowej. Młodzież podjęła również próbę samodzielnej analizy przykładowych tekstów.


Podczas spotkania nie zabrakło czasu na przedstawienie kierunku dziennikarstwo. Warto zaznaczyć, że było ono pewnego rodzaju przedsmakiem cyklu warsztatów dziennikarskich, które będą się odbywały w PPUZ w Nowym Targu od stycznia do kwietnia 2020 r. w ostatnie czwartki miesiąca.
O logistykę oraz oprawę fotograficzną wydarzenia zatroszczył się Dział Promocji i Współpracy (Mateusz Mikucki i Anna Gródek). Spotkanie zwieńczyło wręczenie uczniom certyfikatu uczestnictwa.


Anna Gródek, DPiW

Galeria zdjęć: