Legia akademickaFA projektBaner FEbiblioteka

Wirtualna Czytelnia

Studenci Podhalanki!

Korzystajcie z podręczników i książek w trybie on-line. Specjalnie dla nas biblioteka naszej Uczelni zakupiła w bazie IBUK Libra dostęp do elektronicznych wersji wielu publikacji naukowych.

 Do Waszej dyspozycji jest już ponad 270 tytułów. Do soboty  w holu Centrum Dydaktyczno-Bibliotecznego, a później w czytelni, można  nauczyć się korzystać z  elektronicznych zasobów. Pracownicy naszej biblioteki szybko i sprawnie przeszkolą wszystkich zainteresowanych w poruszaniu się po wirtualnej czytelni. Żeby korzystać z elektronicznych  publikacji  wystarczy odebrać  indywidualny kod PIN, który pozwala z  dowolnego komputera i dowolnego miejsca na świecie bezpłatnie buszować w bazie.  W czytelni on-line  znajdziecie Państwo podręczniki akademickie, publikacje naukowe z zakresu humanistyki, nauk społecznych, ekonomicznych, matematyczno-przyrodniczych, prawnych, medycyny i informatyki. 

Biblioteka Podhalańskiej Uczelni  współpracuje z bazą IBUK Libra od trzech lat, z każdym nowym rokiem akademickim poszerzając ofertę. W zakupie dostępu do  podręczników i książek kieruje się programem nauczania, dzięki temu studenci mają możliwość korzystania z  najnowszych i najważniejszych naukowych publikacji z interesujących ich dziedzin.

Biblioteka umożliwia także przeglądanie zasobów Wirtualnej Biblioteki Nauki i Małopolskiej Biblioteki Cyfrowej.

Warto przy okazji podkreślić, że od wczoraj w Bibliotece Uczelni działa katalog on-line, który pozwala przez Internet sprawdzić jakimi zbiorami dysponuje biblioteka. Wkrótce studenci tą drogą będą mogli także rezerwować i wypożyczać wybrane pozycje.

Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie internetowej PPWSZ w zakładce Biblioteka.

Galeria zdjęć: