Warsztaty dziennikarskieFA projektBaner FEbiblioteka

Witamy filologów angielskich na Podhalance.

Witamy filologów angielskich na Podhalance.

Dziś na naszej Uczelni ruszył nowy kierunek studiów - filologia angielska. Indeksy odebrało 44 studentów. Pierwszy wykład o poważnie brzmiącym tytule „Wstęp do fonetyki” był okazją do  poznania przyszłych anglistów.

„Czekałem na ten kierunek kilka lat”- wyznał Robert Maurer. „Język angielski to przyszłość zwłaszcza w regionie turystycznym. Prowadzę firmę więc zależy mi na praktycznej znajomości języka, dlatego wybrałem Podhalańską Uczelnię . Wszystkie wykłady związane z przedmiotem są prowadzone po angielsku”.

„Nie bez znacznie była dla mnie bliskość uczelni” przyznaje Sylwia Stasik. „Po co studiować na krakowskich uczelniach skoro programy nauczania są podobne, a oszczędności oczywiste. Ważna była też dla mnie możliwość skorzystania z licznych kursów instruktorskich, które oferuje uczelnia. Już wiem, że na pewno wybiorę  się na kurs trenera personalnego.”- dodaje pani Sylwia.

„Filologia angielska doskonale wpisuje się w zapotrzebowanie występujące na rynku pracy. Przede wszystkim Podhale to region z dynamicznie rozwijającą się infrastrukturą turystyczną, która przyciąga między innymi turystów z Europy Zachodniej a także innych regionów świata. Należy także pamiętać o tym, że język angielski coraz powszechniej nauczany jest już na etapie przedszkolnym. Tak więc studenci, którzy wybiorą specjalność nauczycielską nie będą musieli martwić się o znalezienie zatrudnienia.”  Podkreśla dr Krzysztof Trochimiuk, wicedyrektor Instytutu Humanistycznego.

Osoby wybierające kierunek filologia angielską na PPWSZ mają do wyboru dwie specjalności: nauczycielską i tłumaczeniową. Studia trwają 3 lata i kończą się uzyskaniem stopnia licencjata.

Galeria zdjęć: