Legia akademickaFA projektBaner FEbiblioteka

Wykład audytoryjny „Wpływ promieniowania słonecznego na skórę” dr n. med. Izabeli Załęskiej-Żyłki

Niebezpieczne Słońce.

 

Jak chronić się przed szkodliwym działaniem słońca? Kiedy z niego korzystać a kiedy zrezygnować z kąpieli słonecznych?. Na te i inne pytania dziś znaleźli odpowiedź słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dziś seniorzy po raz kolejny gościli na naszej uczelni by wysłuchać wykładu  dr n. med. Izabeli Załęskiej-Żyłki z Instytutu Kosmetologii PPWSZ pt. „Wpływ promieniowania słonecznego na skórę”.

 

„Niby o słońcu tyle wiemy, a jednak tak naprawdę po tym wykładzie dotarło do mnie jak bardzo potrafi być niebezpieczne. Nigdy w życiu nie używałam żadnych  kremów z filtrem. Teraz już wiem, że to konieczność” wyznała po wykładzie Krystyna Górka.

„Będę pilnować moich dzieci i wnuków, bo dzisiejsza młodzież nie dba o zdrowie. Tymczasem czerniak to jeden z najniebezpieczniejszych nowotworów. Gdyby nie ten wykład nie miałabym o tym pojęcia. Bardzo się cieszę. że pani doktor powiedziała jak się zabezpieczać i jakie  badania wykonać w razie wątpliwości” -  pani Danuta Czepiel była wyraźnie poruszona.

Dzisiejszy wykład był jednym z serii prelekcji przygotowanych przez Podhalańską Uczelnię  dla słuchaczy Uniwersytetu  Trzeciego Wieku. Kolejne spotkanie odbędzie się 24.03.2014 r. Wykład poprowadzi dr Bogusława Lubińska- Żądło, a tematem spotkanie będzie „Płeć a hormony w okresie zmian”. Serdecznie zapraszamy.

Galeria zdjęć: