Legia akademickaFA projektBaner FEbiblioteka

XXIII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Tenisie - Mistrz Polski Lekarzy w Tenisie 2013 w grze pojedynczej dr n.med. Marcin Wroński Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju PPWSZ

 

W dniach od 30 maja do 2 czerwca 2013 roku na kortach Szczecińskiego Klubu Tenisowego odbyły się "XXIII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Tenisie". Organizatorem Mistrzostw była Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie we współpracy z Naczelną Izbą Lekarską i Polskim Stowarzyszeniem Tenisowym Lekarzy.

Bogaty program sportowy, towarzyski oraz naukowy zapewnił uczestnikom turnieju dr Maciej Mrożewski – dyrektor turnieju.

W Mistrzostwach uczestniczyło ponad 100 zawodników – lekarek i lekarzy z całej Polski oraz ”Polonusów” z Niemiec. Przez cztery dni uczestnicy zawodów rywalizowali w grach pojedynczych, deblowych i mieszanych. W poszczególnych kategoriach wiekowych do zdobycia było 36 pięknych pucharów za I i II miejsca. Najlepsi w 2013 tenisiści – lekarze za miejsca I – III otrzymali medale.

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Tenisowego Lekarzy dr n. med. Marcin Wroński (Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju PPWSZ) wyróżnił dyplomami najlepszych zawodników w rankingu PSTL w 2012 roku. W trakcie Mistrzostw był również czas na zebranie naukowe, dotyczące urazowości w sporcie. Najlepiej serwujący lekarze mogli zdobyć ciekawe nagrody ufundowane przez firmę Lexus w mini – turnieju „tenis na wesoło”, a w loterii wizytówkowej do wygrania był „tydzień z Lexusem”.

Pogoda nieco pokrzyżowała plany organizatorom i finały trzeba było rozegrać pod dachem. Mimo złej pogody, XXIII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Tenisie trzeba uznać za udane. Szczegółowe wyniki Mistrzostw wraz z drabinkami oraz galeria zdjęć znajdują się na stronie www.pstl.org

Zgodnie z decyzją Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Tenisowego Lekarzy w 2014 roku spotkanie odbędzie się na kortach warszawskiej Legii, aby znów walczyć o tytuły Mistrza Polski Lekarzy.

 

Mistrzem "XXIII Mistrzostw Polski Lekarzy w Tenisie" w grze pojedynczej w swojej kategorii wiekowej został Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju PPWSZ dr n.med. Marcin Wroński.

 

 

 

Przemysław Zachura - Biuro Rektora PPWSZ

Galeria zdjęć:

Mistrz Polski Lekarzy w Tenisie Ziemnym 2013 w grze pojedynczej - 
dr n.med. Marcin Wroński Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju PPWSZ Mistrz Polski Lekarzy w Tenisie Ziemnym 2013 w grze pojedynczej - dr n.med. Marcin Wroński Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju PPWSZ